Home / Cep Telefonu / Türk Telekom K8

Türk Telekom K8

Türk Telekom ve LG işbirliği yepyeni telefonlarla üretti. Geçen seneki K8 modelinin sonrasında bu yıl da LG’nin Türk Telekom müşterilerine özel olarak geliştirdiği Türk Telekom K8 (2017), bütçeyi zorlamadan cazip görünüme sahip, kolayca mobil ve kullanılabilir bir telefona sahip olma imkanı sunuyor. 5 ” HD ekran, 4 çekirdekli işlemci, 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel selfie kamerası, parmak izi okuyucu benzeri özelliklere sahip telefonu mercek altına alıyoruz.

Türk Telekom K8 (2017), geçen senenin K8 modeli benzeri kavisli köşelere ve kenarlara sahip bir telefon. Fakat bir takım tertip etmelerle daha dekoratif ve cazip bir görünüm kazandırılmış. 5 inçlik ekranıyla esasen kocaman bir yüzey meydanına sahip olmayan, bu sebeple tek elle kolayca tutulan telefon, yuvarlatılmış kenar profili ve kenarlara gerçek eğri çizerek inan arka plakası yardımıyla ergonomik bir mimari kazanıyor. Ekran çerçevesinin uzunca kenarlarda daraltılması neticesinde telefon belli bir süre daha daralmış. Bu da tutuşa pozitif katkıda bulunuyor.
Ön yüzü kaplayan Corning Gorilla Glass 3 ekran camı hem bir sağlamlık sunuyor hem bir de 2.5D kavisli yapısıyla K8 (2017)’nin şıklığını artırıyor. Dokulu yüzeye sahip arka kapakta LG ve Türk Telekom logoları bulunuyor. Geçen senenin K8’inde ses ve kuvvet butonları arkada yer alıyordu. Fakat bu yıl arkada, kameranın altında yalnızca kuvvet butonunu görüyoruz. Ses tuşları telefonun sağ kenarında bulunuyor. Altta microUSB portu ve mikrofon, üstte de kulaklık jakı mevcut.

Çıkarılabilir arka kapağın altında da pil, microSD ve nanoSIM kart yuvaları bulunuyor. Hoparlör de Türk Telekom logosunun anında altında yer ediniyor.

ürk Telekom’a özel K8 (2017) modelinde MediaTek’in bir.25 GHz, 4 çekirdekli MT6735 yongaseti bulunuyor. Bunun Için bir.5 GB RAM ve 16 GB dahili bellek eşlik etmekte. Bu donanım paketi Türk Telekom K8 (2017)’den optimum performansı ele geçirmeye imkân sağlıyor. K8 (2017) ile e-postaları okuma ve cevaplama, web’de gezinme, fotoğraf ve video çekimi benzeri gündelik işleri huzurlu biçimde mahaline getirebilirsiniz. Bununla Birlikte Google Play’de getirilen oyunların çok kocaman bölümünü da Türk Telekom K8 (2017) ile kolayca oynayabilir, oyun keyfini sonuna civarı yaşayabilirsiniz.

Türk Telekom K8 (2017)’nin 2500 mAh kapasiteli değiştirilebilir pili tek şarjla bir bugünü huzurlu biçimde geçirme imkanı sunuyor. Pilin değiştirilebilir olması esneklik sağlıyor, yedek pil taşıyarak şarj etme derdinden kurtulmanız, cereyan şebekesine ilişkili olmadan daha uzunca zaman süresince K8 (2017)’yi kullanmanız olası oluyor.

Kategori 4 LTE takviyesi yardımıyla Türk Telekom K8 (2017) saniyede 150 megabite varan indirme hızlarını destekliyor. K8 (2017)’nin arkasında bulunan hoparlörün ses çıkma şiddeti bir mobil cihaz amaçlı mantıklı kısıtlar içerisinde yer ediniyor. Telefon masaya ya da rastgele bir düz yüzeye konulduğunda hoparlör çıkışı kapansa da, ses çıkma şiddetinde çok kocaman değişim ortaya gelmek bilmiyor. Bununla Birlikte oyun oynarken ya da film izlerken ses çıkışını kapatmıyorsunuz.

Türk Telekom K8 (2017)’de Android 6.0 Marshmallow yoğun olarak geliyor. Kullanıcı arayüzü genellikle saf Android’in izlerini taşıyor, bununla birlikte mobil operatöre özel bir takım özelleştirmeler de bulunuyor. Türk Telekom’a özel ana ekran ve kilit ekranı duvar kağıtları K8 (2017)’ye ayrı bir gökyüzü katarken, yoğun olarak iştirak eden Online İşlem, Tivibu Spor, Tivibu Mobil, Wirofon, Türk Telekom Mobil Mecmua, Türk Telekom Avantaj benzeri uygulamalar da K8 (2017)’ye sahip ortaya iştirak eden kullanıcıların deneyimlerini artırıyor. Tivibu Mobil yardımıyla istediğiniz her yerde TV keyfini yaşayabilir, Wirofon yardımıyla de arzu eder telefon müzakereleri yapabilir, isterseniz de arkadaşlarınızla mesajlaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bunun dışarısında Google’ın Gmail, Haritalar, Chrome, YouTube benzeri uygulamaları da K8 (2017)’de yoğun olarak sunuluyor. Google Play Store’dan pekçok uygulama ya da oyunu arzu eder ücretsiz biçimde, isterseniz aralarında Türk Telekom Mobil Ödeme’nin de yer aldığı ilginç ödeme seçenekleriyle indirebilirsiniz. FM radyo özelliği de pekçok kullanıcının hoşuna gidecektir. Android’in esnekliği yardımıyla Türk Telekom K8 ilginç zamanlarda, yerlerde, işlerde size destekçi olacaktır. Chrome internet tarayıcısı yardımıyla web sayfalarını kolayca görüntüleyebilir, YouTube videolarını arzu eder Wi-Fi isterseniz 4.5G üzerinden izleyebilirsiniz. Dosya Yöneticisi, Hesap Makinesi, Ses Kaydedici, Takvim benzeri otomobiller da K8 (2017)’in çalışırken en kocaman yardımcınız olmasını sağlayacak; notlarınızı, ehemmiyetli dosyalarınızı ya da randevu kayıtlarınızı saklamakta K8 (2017) size destekçi olacaktır.

K8 (2017)’nin arkasında 13 megamegapiksel, f/2.2 diyafram açıklıklı ve 1/3? sensör boyutlu bir kamera bulunuyor. Bu kamera yakın, manzara ve portre benzeri ilginç çekim koşullarında hızlı biçimde netleme inşa ediyor ve çekim işlemini hızlı biçimde tamamlıyor. K8 (2017)’de sade ve kullanışlı bir kamera arayüzü bulunuyor. Fotoğraf ve video çekim tuşları aynı ekranda yer ediniyor. Ekranın öteki kenarında ise normal, yüz güzelliği ve panorama benzeri üç ilginç çekim modu içinde hızlı geçiş yapmayı imkanı sunan kontrolleri görüyoruz. Ayarlar ikonu ise çekim tuşlarının yer aldığı tarafta yer ediniyor ve sade görünümlü menüler yardımıyla kameranın çözünürlük ve öteki ayarları seri biçimde yapılabiliyor.

K8 (2017), kavisli hatlarıyla hem bir hoş bir görünüm sunuyor hem bir de ergonomik bir telefon isteyenlerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. 5 inçlik ekranı yardımıyla tek elde de kolayca kavranıp kullanılabilen bu telefonun 720p çözünürlüklü ekranı K8 (2017)’yi verimli biçimde kullanmak amaçlı yeteri kadar oluyor. Telefonun 4 çekirdekli işlemcisinin başrolde meydana geldiği donanım paketi gündelik işleri kolayca mahaline getirmeyi sağlıyor. Öte yandan ön ve arka kameraları da arzu eder arşivinizde saklayabileceğiniz, isterseniz sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz kalitede ve netlikte fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Mobil operatörün dokunuşlarıyla zenginleşen Android kullanıcı arayüzü de kolayca alışılabilecek ve güçlük çekilmeyecek yapıda. 2500 mAh kapasiteli pili de yarı yolda bırakmıyor.

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir