Home / Cep Telefonu / Türk Telekom Stylus 3 İncelemesi

Türk Telekom Stylus 3 İncelemesi

Akıllı telefonları kapasitif ekran kalemiyle kullanmak pekçok vaziyette kocaman rahatlık sunabiliyor. Yalnızca not alırken ya da çizim yaparken değil, kullanıcı arayüzünü dolaşırken, internette gezinirken, çekilen fotoğraflar üstünde aranjman yaparken kalem işleri epeyce kolaylaştırıyor. Ekran kaleminin rahatlığını hayatını sürdürmek isteyenler amaçlı hemen Türk Telekom Stylus 3 var. 5.7 ” ekran, ergonomik dizayn, sekiz çekirdekli işlemci benzeri özelliklere sahip telefonun ayrıntıları incelememizde.

LG Stylus 3’ü temel meydan Türk Telekom Stylus 3, LG’nin nihai zamanlarda çıkardığı akıllı telefonlarında gördüğümüz dizayn çizgisini barındırıyor. Yuvarlatılmış köşeler, kenarlara gerçek kavis yapan arka plaka, ince profil benzeri unsurlar Türk Telekom Stylus 3’te ergonomiyi ön tasarıda tutan temel teferruatlar içinde yer alıyor. Bunun Için 5.7 ” ekranın etrafında olan ekran çerçevesinin dar bir sahaya sahip olmasını da eklemeyi unutmayın. Böylece Stylus 3, kocaman ekranlı bir telefon meydana gelmesine karşın ele huzurlu biçimde oturuyor, cepte de kolayca taşınıyor.
Ekran kaleminin nerede meydana geldiğini bulmakta güçlük çekebilirsiniz, zira bu kalem sağ üst köşeye ustalıkla gizlenmiş. Kalemi yuvasından ortaya çıkarmak amaçlı aşağı kısımdaki boşluktan tırnağınızla yukarıya gerçek itmeniz gerekiyor.

Stylus 3’ün aşağı bölümünde kulaklık jakı, mikrofon ve microUSB portu yer alıyor. Üst bölümde da 2. mikrofon şuanki. Ses tuşları ise sağa yerleştirilmiş. Kuvvet butonu aynı LG’nin G5 ve G6 amiral gemisi telefonlarında meydana geldiği benzeri arkaya yerleştirilmiş. Üstelik bunun için parmak izi okuyucusu da entegre edilmiş. Anında üstte kamera ve flaş yer alıyor.

Plastik arka kapağı LG ve Türk Telekom logoları süslüyor. Çıkarılabilir kapağın altında pil, microSD ve nanoSIM kart yuvaları yer alıyor. Hoparlör de aşağı kenara gerçek yerleştirilmiş. Hoparlörün ses çıkışı bir akıllı telefonun standartlarında, telefonu yatay konumda tutup film izlerken ya da oyun oynarken de hoparlör kapanmıyor, üstelik ses avuç içerisine çarparak hepten şiddetleniyor.

Türk Telekom Stylus 3’ün 5.7 ” IPS LCD ekranı 720 x 1280 megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu ekran keskinlik ve kesinlik durumundan fazlasıyla yeteri kadar yaşanıyor. İster kullanıcı arayüzü, arzu eder fotoğraflar, arzu eder video klipler, arzu eder internet siteleri olsun, ekranda gördüğünüz her birşey epeyce anlaşılır biçimde yaşanıyor ve kocaman ekran keyfini doyasıya yaşıyorsunuz. Ekran dik fikir açılarına sahip, bununla birlikte ekran parlaklığı da ortamın ışık şartlarına yönelik otomatik olarak ayarlanıyor.

Türk Telekom Stylus 3’ün kalbinde ise MediaTek’in bir.5 GHz sekiz çekirdekli MT6750 işlemcisi yer alıyor. 2 GB RAM, 16 GB dahili bellek da bunun için eşlik etmekte. Daha pek depolama sahası isteyenler amaçlı 256 GB’ye civarı kapasiteye sahip kartları savunan microSD kart yuvasını görüyoruz. Performans bakımından baktığımızda Türk Telekom Stylus 3, gündelik işleri mahaline getirmekte epeyce başarılı oldu. Bu telefon ile internette dolaşmak, gündelik e-postaları muayene etmek, müzik dinlemek, YouTube videolarını ya da filmleri izlemek, tv izlemek benzeri işleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kocaman ekranın varlığı yardımıyla bu işlerden kocaman huzur alacağınızı da söyleyebiliriz.

Stylus 3’te 3200 mAh benzeri vasatinin üstünde kapasiteye sahip bir pil görüyoruz. Bu da telefonun normal yoğunluklu kullanımda bir bugünü kolayca çıkarmasını, üstelik 2. bugünü dahi genellikle yönetim etmesini sağlıyor. Taşınabilir kapsamlı bant tarafında ise Türk Telekom Stylus 3 sahipleri Kategori 6 LTE desteğinin keyfini devam ediyor. Saniyede 300 megabite varan indirme hızlarını savunan Stylus 3 yardımı ile, Türk Telekom’un fiber gücünde 4.5G servisinin avantajlarını doyasıya yaşayabilir, bulunduğunuz her yerde Türk Telekom 4.5G yardımıyla işlerinizi kolayca yapabilir, multimedya keyfini hiç beklemeden, doyasıya yaşayabilirsiniz.

Türk Telekom Stylus 3’te Android 7.0 Nougat sunuluyor. LG’nin UX kullanıcı arayüzü de bunun üstünde geliyor. Pastel renklerin ağırlıkta meydana geldiği LG’nin kullanıcı arayüzü yardımıyla telefonun kullanım deneyimi belli bir süre daha artıyor. Uygulama menüsünün olmadığı, tüm uygulama kısayollarının ve widget’ların aynı ekranda bulunduğu bir kullanıcı arayüzü düzeni şuanki. Ne var ki arzu ettiğiniz takdirde ananesel uygulama çekmecesi görünümüne de dönüş yapabilir ya da ?EasyHome? olarak adlandırılan, daha temel bir düzene sahip ana ekran görünümünü de tercih edebilirsiniz.

Türk Telekom’un kullanım deneyimini hepten zenginleştiren Türk Telekom Müzik, Tivibu ve benzeri uygulamaları, Google uygulamalarının yanında yüklü geliyor. KnockCode özelliği kilit ekranını, ekrana ifade edilecek özel bir tıklatma dizisiyle açmayı sağlıyor. aynı zamanda arkadaki parmak izi okuyucusuna parmak izlerinizi tanıtarak da kilit ekranını hızlıca aşabilirsiniz.

Stylus 3’ün kapasitif kalemi çıkarıldığında açılan menüde PopMemo adı verilen yüksek hızda not uygulaması, Çek+ adı verilen ekran görüntüsünü alma ve üstünde yenilemeler yapma aracı, Pop Scanner adlı kameranın çektiği görüntüden kırpma aracı ve QuickMemo+ uygulaması benzeri seçenekler yer alıyor. Bununla Birlikte bu menüye sık kullanmakta olduğunuz bir uygulamanın kısayolunu da ekleyebilirsiniz. Ekran kalemi ile yapılacaklar v.b. listeleri pratik biçimde tutabilir ya da telefon numarası ve benzeri verileri hızlıca not alabilirsiniz. İnce yapıdaki ekran kaleminin ucu bir.8 mm.’lik ucu, yumuşak ve huzurlu biçimde yazı yazma imkanı sağlıyor.
Avuç içi reddetme özelliğinin varlığı yardımı ile, QuickMemo+ not tutma uygulamasında, sanki fizyolojik bir deftere not alırmış benzeri notlar alabilir ya da çizim yapabilirsiniz. Navigasyon kontrollerini kilitleme imkanı yardımıyla QuickMemo+ uygulamasında navigasyon kontrollerine hata sonucu dokunarak uygulamadan çıkma ya da bir başka uygulamaya geçiş yapma benzeri bir durum da söz konusu olmuyor.

LG’nin G5 ve benzeri telefonlarından bildiğimiz, kolay kullanımlı ve pratik kamera arayüzünü Stylus 3’te de görüyoruz. Ekranın bir kenarında fotoğraf ve video çekim tuşları yer alıyor. Diğer kenarında ise flaş, kamera değiştirici, kamera efektleri, çekim modları ve ayarlar benzeri kısayollar yer alıyor. Stylus 3 ile otomatik ya da panorama modlarını kullanabilirsiniz. Otomatik mod yardımıyla tüm ayarlamaları Stylus 3’e bırakarak fotoğraflar çekebilirsiniz. Kamera odaklamayı yüksek hızda biçimde inşa ediyor ve çekimi gerçekleştiriyor, böylece sahneyi çoğu vaziyette kaçırmıyorsunuz.

Türk Telekom Stylus 3, şık ve ergonomik tasarımı kocaman ekran deneyimiyle buluşturan, bunun için bir de kapasitif ekran kaleminin sunduğu işlevselliği ekleyen bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun ince profili ve nispeten hafif gövdesi huzurlu kullanım ve taşıma imkanı sağlıyor. 5.7 ” ekran çözünürlüklü, parlaklık ve renk doygunluğu durumundan tatmin edici. Ekran kalemi ise ince yapısı ve yumuşak ucu yardımıyla ekran üstünde kolayca not alma ve çizim yapma imkanı sunuyor. Android 7.0 Nougat’ın varlığı kocaman ekranda bölünmüş ekran benzeri pratik bir işlevden faydalanma fırsatı sunarken, ekran kalemi odaklı uygulamalar da deneyimi zenginleştiriyor. Dik çözünürlüklü ön ve arka kameralar da anılarınızı kaliteli ve net biçimde ölümsüzleştirme imkanı sunuyor.

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir